Spacerując po pięknym i spokojnym zabytkowym Parku Pszczyńskim zachęcamy do kierowania się w kierunku Zwierzyńca, zwanego też Dziką Promenadą. To tam, na powierzchni liczącej sobie około 10 hektarów, znajdują się dwie zagrody, gdzie można spotkać największego ssaka w Europie. Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie to nie tylko miejsce, gdzie da się zobaczyć zwierzęta - jest to teren w pełni zagospodarowany i przystosowany zarówno dla zwiedzających, jak i przedstawicieli fauny.

Z życia żubra!

Jednym z ciekawszych elementów wizyty jest obserwowanie, szczególnie przez najmłodszych, zachowań zwierząt. Na wydzielonym terenie umieszczone są paśniki oraz cała niezbędna infrastruktura. Widok najlepiej podziwiać z balkonów — obiekt jest dopasowany również do potrzeb osób niepełnosprawnych, na górę można dostać się windą. Wstęp jest płatny. 

W Pokazowej Zagrodzie Żubrów, oprócz wspomnianych ssaków, znajdują się tez inne gatunki zwierząt, między innymi:Spaceruj ścieżką... edukacyjną!

Dla zwiększenia przyjemności z wycieczki po Pokazowej Zagrodzie Żubrów zaprojektowano ścieżkę edukacyjną oznaczoną specjalnie przygotowanymi tablicami, na których umieszczono najważniejsze informacje. Jest to okazja, żeby podczas spaceru zdobyć nową wiedzę i odkryć wiele ciekawostek związanych zarówno ze zwierzętami, jak i w kwestii zwiedzanego obszaru. Dodatkowo w parku jest obiekt muzealno-edukacyjny, gdzie odbywają się zajęcia przyrodnicze. Goście mają też możliwość obejrzenia dedykowanego filmu 3D w niewielkiej, liczącej 42 miejsca, sali kinowej. Gdzie znajdziesz żubry?

Polecana Pokazowa Zagroda Żubrów znajduje się na terenie zabytkowego parku w Pszczynie, który jest oddalony od Zatoru o niecałą godzinę jazdy samochodem. Tak więc warto wykorzystać położenie tak pięknego, zielonego terenu na pełen relaksu spacer, który będzie urozmaicony wizytą w Zwierzyńcu.

Na obszarze Zwierzyńca mieści się również pole golfowe. Jedno wyjście do parku i tyle atrakcji — nic, tylko zwiedzać!

Ta strona korzysta z cookies

Korzystamy z plików cookie w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.