Województwo małopolskie słynie z licznych atrakcji turystycznych, a okolice Zatoru są warte zainteresowania ze względu na bliskość muzeów, parków rozrywki, pięknych terenów spacerowych czy obiektów zaliczanych do zabytków przemysłu. Goście obiektu noclegowego Scandinavia Resort cenią jego lokalizację i chętnie zwiedzają rekomendowane przez nas miejsca. Należy do nich m.in. imponujący Ogród Jana Pawła II, do którego mogą dotrzeć samochodem w niecałe pół godziny. To także wspaniały cel wycieczki rowerowej – pokonanie tej trasy zajmie mniej więcej godzinę.

Miejsce to powstało w pobliżu Wadowic, miasta pochodzenia papieża-Polaka, każdego roku tłumnie odwiedzanego przez turystów. Znajduje się tam wieża widokowa, na której szczyt prowadzi 96 schodów. Po ich pokonaniu ukazuje się ogromny obraz Ojca Świętego stworzony z roślin kwitnących i zielonych. Aby uzyskać ten wspaniały efekt, konieczne było opracowanie projektu roślinnego wizerunku Jana Pawła II, do którego wykorzystano około 20 tysięcy różnobarwnych kwiatów, a także drzew i krzewów. Całą kompozycję uzupełniono Żwirem, kamieniami i kruszywem.

Miejsce to upamiętnia papieża, który w opinii wielu Polaków był osobą zasłużoną nie tylko dla Kościoła Katolickiego, ale również dla dziejów Europy Wschodniej. W ogrodzie stworzonym ku jego czci można odpocząć od zgiełku codziennego życia i pogrążyć się w zadumie, spacerując alejkami o łącznej długości 8 km. Znajduje się tam także ekspozycja prezentująca drogę Karola Wojtyły do Watykanu oraz wzruszające historie z jego udziałem.

Na terenie zajmującym 3 ha powstało imponujące dzieło sztuki ogrodniczej, które porusza nie tylko osoby wierzące, ale każdego, kto potrafi docenić skalę tego projektu i wysiłek włożony w jego realizację. W Ogrodzie Jana Pawła II można podziwiać również repliki Bazyliki św. Piotra w Watykanie i Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Marii Panny w Wadowicach.

Ta strona korzysta z cookies

Korzystamy z plików cookie w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.