Historię życia tego wielkiego Polaka warto poznawać w jego rodzinnym mieście, w tym odwiedzając dom Karola Wojtyły w Wadowicach. Dziś w murach, w których święty spędził całe swoje dzieciństwo, można znaleźć muzeum poświęcone naszemu papieżowi. Odnajdziesz w nim ducha przedwojennego miasta, w którym mały Lolek chodził do szkoły, grywał w piłkę i jako ministrant służył przy ołtarzu w lokalnym Kościele. Miasto pełne jest śladów Jana Pawła II - można tu nawet skosztować słynnych papieskich kremówek.

Dom papieża w Wadowicach zaprasza do podróży w czasie...

Urządzone tutaj muzeum nie tylko przybliża sylwetkę Karola Wojtyły. Dzięki multimedialnej ekspozycji przenosi zwiedzających w czasy międzywojenne, w których dorastał i kształtował swoje powołanie. Dom Jana Pawła II przechowuje wiele pamiątek i dokumentów związanych z jego słynnym mieszkańcem. Zobaczysz tu mnóstwo zdjęć i dowiesz się o wielu faktach z jego życia, poznasz najbliższe osoby - rodzinę i przyjaciół. Zwiedzanie rozpoczyna się w miejscu, gdzie odtworzono fragment wadowickiej ulicy ze słynnym sklepem Chaima Bałamutha. Trasa wiedzie przez pomieszczenia, w których można aktywnie poznawać kolejne elementy biografii słynnego Polaka. Wizyta w rodzinnym mieście i domu, gdzie mieszkał papież Karol Wojtyła, dostarczy wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.

...a Scandinavia Resort oferuje noclegi rodzinne w komfortowych warunkach

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji noclegów w Scandinavia Resort - dom papieża jest od niego oddalony o zaledwie 17 km. Podczas pobytu w naszym ośrodku nie można przegapić takiej okazji - w zaledwie 20 minut znajdziesz się w rodzinnych progach wielkiego Polaka. Nasz obiekt znajduje się w Zatorze, tuż przy plaży, i oferuje gościom atrakcyjny, pełen niezapomnianych wrażeń pobyt. Komfortowo urządzone pokoje rodzinne gwarantują świetne warunki dla wszystkich Twoich bliskich. Wybór naszego doskonale położonego obiektu Scandinavia Resort z obsługą, restauracją i barem zapewni dostęp do wielu interesujących atrakcji, z których słynie nasza okolica. Pomagamy organizować wycieczki do Wadowic (w miejsca, gdzie przebywał Jan Paweł II i do jego domu), Krakowa i wielu innych ciekawych miejsc w okolicy. Do Twojej dyspozycji pozostaje również ogród i plac zabaw dla dzieci. Czynna całą dobę recepcja i profesjonalny personel naszego obiektu zatroszczy się o Wasze bezpieczeństwo i dobre samopoczucie. Zadbamy o to, aby czas spędzony w naszym obiekcie dostarczył Ci mnóstwo miłych wspomnień.

Wadowice to malownicze miasteczko położone w województwie małopolskim. Słynie z tego, że właśnie tam urodził się i wychował Karol Wojtyła – Jan Paweł II. Na słonecznym rynku można nacieszyć się lekko górzystym krajobrazem, a także odwiedzić dom papieża, w którym znajduje się również muzeum upamiętniające życie jednego z najsłynniejszych na świecie Polaków.

Dom papieża w Wadowicach – co można zobaczyć w środku

Muzeum zajmuje przestrzeń domu Jana Pawła II i udostępnia do oglądania wiele pamiątek z jego dzieciństwa oraz czasów pobytu w Polsce. To także unowocześniona wystawa multimedialna pomagająca inaczej niż dotychczas poznać życie człowieka, który zmienił oblicze Kościoła. Cały budynek ma cztery kondygnacje. Przechodząc przez nie, odwiedzający poznają wszystkie etapy życia papieża. Wśród nich można wymienić chociażby jego okres młodości spędzony w gronie rodzinnym, pobyt na studiach, wszystkie święcenia, zamachy i chorobę, a także miłość do gór. Jest to pełna emocji podróż przez życie umiłowanego przez młodzież i dorosłych człowieka.

Sercem muzeum jest prawdziwy dom Karola Wojtyły – to tam przyszedł na świat i spędził osiemnaście lat swojego życia, podczas których przeżywał swoje dzieciństwo oraz pierwsze spotkania z Bogiem.

Nie tylko muzeum – atrakcje w Wadowicach

Warto pamiętać, że dom papieża to niejedyna atrakcja czekająca na zwiedzających tę malowniczą miejscowość. W okolicy znajduje się także Bazylika w Wadowicach oraz Kościół Świętego Piotra Apostoła. Obydwa zabytki stanowią uzupełnienie obiektów muzealnych – w Bazylice Jan Paweł II przyjmował chrzest, a wspomniany kościół został wybudowany w ramach wdzięczności za wybranie Karola Wojtyły na papieża oraz za ocalenie go podczas zamachu w 1981 roku. Dlatego też warto odwiedzić te ważne w życiu religijnym naszego rodaka miejsca kultu.

Oprócz tego wystarczy zaledwie godzina, by dostać się do Krakowa – historycznej stolicy Polski z malowniczymi zabytkami, takimi jak Wawel, Kościół Mariacki czy Sukiennice. W okolicy znajduje się również mnóstwo atrakcji dla całej rodziny, z którą na przykład można odwiedzić Zator. Park rozrywki to idealna opcja zarówno dla starszych, jak i młodszych dzieci, które spędzą tam pełen wrażeń dzień, a wszystko to oddalone zaledwie dwadzieścia minut od Wadowic!

Noclegi w Wadowicach

Scandinavia Resort oferuje przyjemny pobyt niedaleko miejsca, w którym znajduje się dom papieża Jana Pawła II. Nasz ośrodek położony jest niedaleko plaży w Zatorze, skąd rozchodzi się widok na Tenczyński Park Krajobrazowy. Jest to bardzo przyjazna okolica, zapewniająca atrakcje całej rodzinie, a jej widowiskowe położenie sprawia, że rocznie przyjeżdża tutaj około 250 tysięcy turystów! Zachęcamy do rezerwacji miejsc.

Ocena: 4.7
Na podstawie: 5 ocen

Dziękujemy za sezon 2021!

W tym roku startujemy od 1 kwietnia - do zobaczenia!

Ta strona korzysta z cookies

Korzystamy z plików cookie w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.