Historię życia tego wielkiego Polaka warto poznawać w jego rodzinnym mieście, w tym odwiedzając dom Karola Wojtyły w Wadowicach. Dziś w murach, w których święty spędził całe swoje dzieciństwo, można znaleźć muzeum poświęcone naszemu papieżowi. Odnajdziesz w nim ducha przedwojennego miasta, w którym mały Lolek chodził do szkoły, grywał w piłkę i jako ministrant służył przy ołtarzu w lokalnym Kościele. Miasto pełne jest śladów Jana Pawła II - można tu nawet skosztować słynnych papieskich kremówek.

Dom papieża w Wadowicach zaprasza do podróży w czasie...

Urządzone tutaj muzeum nie tylko przybliża sylwetkę Karola Wojtyły. Dzięki multimedialnej ekspozycji przenosi zwiedzających w czasy międzywojenne, w których dorastał i kształtował swoje powołanie. Dom Jana Pawła II przechowuje wiele pamiątek i dokumentów związanych z jego słynnym mieszkańcem. Zobaczysz tu mnóstwo zdjęć i dowiesz się o wielu faktach z jego życia, poznasz najbliższe osoby - rodzinę i przyjaciół. Zwiedzanie rozpoczyna się w miejscu, gdzie odtworzono fragment wadowickiej ulicy ze słynnym sklepem Chaima Bałamutha. Trasa wiedzie przez pomieszczenia, w których można aktywnie poznawać kolejne elementy biografii słynnego Polaka. Wizyta w rodzinnym mieście i domu, gdzie mieszkał papież Karol Wojtyła, dostarczy wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.

...a Scandinavia Resort oferuje noclegi rodzinne w komfortowych warunkach

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji noclegów w Scandinavia Resort - dom papieża jest od niego oddalony o zaledwie 17 km. Podczas pobytu w naszym ośrodku nie można przegapić takiej okazji - w zaledwie 20 minut znajdziesz się w rodzinnych progach wielkiego Polaka. Nasz obiekt znajduje się w Zatorze, tuż przy plaży, i oferuje gościom atrakcyjny, pełen niezapomnianych wrażeń pobyt. Komfortowo urządzone pokoje rodzinne gwarantują świetne warunki dla wszystkich Twoich bliskich. Wybór naszego doskonale położonego obiektu Scandinavia Resort z obsługą, restauracją i barem zapewni dostęp do wielu interesujących atrakcji, z których słynie nasza okolica. Pomagamy organizować wycieczki do Wadowic (w miejsca, gdzie przebywał Jan Paweł II i do jego domu), Krakowa i wielu innych ciekawych miejsc w okolicy. Do Twojej dyspozycji pozostaje również ogród i plac zabaw dla dzieci. Czynna całą dobę recepcja i profesjonalny personel naszego obiektu zatroszczy się o Wasze bezpieczeństwo i dobre samopoczucie. Zadbamy o to, aby czas spędzony w naszym obiekcie dostarczył Ci mnóstwo miłych wspomnień.

Ta strona korzysta z cookies

Korzystamy z plików cookie w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.