Zaledwie 47 km od Zatoru leży Jezioro Żywieckie, czyli wspaniały teren rekreacyjny, znany przede wszystkim z nowoczesnej infrastruktury do uprawiania sporty wodnych. Chętnie korzystają z niego także wędkarze, ponieważ w miejscowych wodach można złowić m.in. leszcza, sandacza, szczupaka czy suma. Wiele atrakcji znajdą tam miłośnicy pływania, wioślarstwa, kajakarstwa, windsurfingu i żeglarstwa. Do osób niemających doświadczenia w tych dwóch ostatnich dyscyplinach skierowana jest oferta miejscowych ośrodków szkoleniowych. Nad jeziorem możesz zrobić kurs i rozpocząć przygodę z pływaniem po zbiornikach śródlądowych.

Goście Scandinavia Resort chętnie korzystają z możliwości aktywnego wypoczynku nad Jeziorem Żywieckim. Miejsce to powstało w efekcie budowy ziemnej zapory wodnej, która spiętrza wody rzeki Soły. Przy tej budowli zlokalizowana jest elektrownia. Obecnie jest to jednak przede wszystkim ogromny teren rekreacyjny. Na zbiorniku planuje się zbudowanie trzech sztucznych wysp, na których będą mogły osiedlać się ptaki występujące teraz na zamulonych fragmentach jeziora. Dzięki temu cały obszar zyska bardziej naturalny charakter, a turyści będą mogli korzystać z wygodnej infrastruktury. Prace związane z usuwaniem mułu i oczyszczaniem dna mają w założeniu spowodować powstanie wielu nowych atrakcji nad brzegiem zbiornika, m.in. ścieżek rowerowych i pomostów.

Wczasowicze przyjeżdżający nad ten akwen mogą wypożyczać sprzęt wodny w licznych ośrodkach mieszczących się przy samym brzegu. Jest to idealne miejsce na pieszą wędrówkę, wycieczkę rowerową lub sporty wodne. Niedaleko Zatoru znajduje się wiele podobnych zbiorników, lecz Jezioro Żywieckie wyróżnia się spośród nich bardzo dobrym zagospodarowaniem obszaru na cele rekreacyjne. Goście naszego obiektu noclegowego lubiący wyzwania mogą dojechać tam własnym jednośladem – wyprawa w jedną stronę zajmie im niecałe 3 godziny. W drodze można podziwiać piękny krajobraz Beskidu Śląskiego.

Dziękujemy za sezon 2021!

W tym roku startujemy od 1 kwietnia - do zobaczenia!

Ta strona korzysta z cookies

Korzystamy z plików cookie w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.