Zapraszamy do Scandinavia Resort – obiektu noclegowego położonego w dogodnej lokalizacji. Nasi goście wynajmujący apartamenty lub domki w Zatorze mogą korzystać z wielu atrakcji znajdujących się w pobliżu: odwiedzić lokalne parki rozrywki (Zatorland, Energylandia), muzea, zagrody z różnymi gatunkami zwierząt i podziwiać małopolskie zabytki architektury. Dla amatorów sportów mamy liczne możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego. W okolicy dostępne są szlaki piesze i rowerowe, a także jezioro, nad którym można miło spędzić cały dzień. Położenie naszej bazy noclegowej niedaleko tych ciekawych miejsc zapewni wspaniałą rozrywkę całej rodzinie. Zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą dla siebie interesujące atrakcje, które dostarczą im niezapomnianych wrażeń. Turyści mogą zapoznać się również z lokalnym dziedzictwem kulturowym, zwiedzając obiekty muzealne, zabytkowe dzielnice i skanseny.

Energylandia (2,6 km)

ENERGYLANDIA w Zatorze to największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 26 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Goście, którzy zatrzymują się w naszych apartamentach i domkach, mogą dotrzeć tam pieszo w około pół godziny. Na miejscu jest też parking, na którym można pozostawić samochód. To miejsce jest gwarancją pełnego wrażeń i ekscytującej zabawy dnia.

Zatorland (2,1 km)

To obiekt, który w swojej ofercie posiada cztery parki tematyczne: Park Dinozaurów, Park Owadów, Park Mitologii oraz Lunapark. Goście wynajmujący domek lub pokój w naszym resorcie mogą dotrzeć tam samochodem w 5 minut, a pieszo w niecałe pół godziny. To wspaniałe miejsce dla odkrywców w różnym wieku znajduje się w Zatorze. Zwiedzający mogą udać się m.in. do krainy wymarłych stworzeń lub antycznych bóstw.

Park Inwałd (17,9 km)

To miejsce, które w swojej ofercie ma pięć stref tematycznych, takich jak - Park Miniatur - ŚWIAT MARZEŃ, Dinolandia, Park Średniowieczny, Kucyk Mini Zoo oraz Ogród Jana Pawła II. Jest ono położone na południe od resortu, niedaleko Wadowic. Goście korzystający z oferty całorocznych noclegów w domkach, pokojach i apartamentach naszego obiektu w Zatorze, cenią możliwość obejrzenia niewielkich replik znanych zabytków architektury, podziwiania średniowiecznej warowni i pobytu w ogrodzie zoologicznym.

AgroKucyk - Mini Zoo (16,3 km)

Na terenie zoo możemy spotkać zarówno zwierzęta małe, takie jak: jeżozwierz, czy szop pracz, zwierzęta duże, takie jak: alpaka, kuc feliński, kangur Benetta oraz wiele rodzajów ptaków. To świetna atrakcja dla całej rodziny położona niedaleko Zatoru. Ze Scandinavia Resort można dojechać tam samochodem w niespełna pół godziny. Gościom nocującym w apartamentach, domkach i pokojach w naszej bazie noclegowej bardzo odpowiada bliskie położenie największych atrakcji w regionie.

Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie (42,0 km)

Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie to hodowla żubrów, udostępniana zwiedzającym. Położona jest w Pszczynie, na terenie zabytkowego Parku Pszczyńskiego, w części zwanej „Park Zwierzyniec”. To jedyne miejsce w tej części Polski, w którym można zobaczyć te ssaki, królujące przede wszystkim w Puszczy Białowieskiej. Z Zatoru można dostać się tam samochodem w około godzinę. Rezerwując pokój, domek lub apartament w naszej bazie noclegowej goście mają dostęp do licznych atrakcji.

Zabytkowe osiedle górnicze Nikiszowiec (54,5 km)

Górnicze osiedle położone na południu Katowic, znajdujące się na Szlaku Zabytków Techniki, industrialnej trasie turystycznej. Od 14 stycznia 2011 roku uznane przez ROZ za Pomnik Historii. Godzinę drogi od Zatoru można odkryć historię Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, zapoznając się z obiektami zaliczanymi do Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Kulturowego. Osoby nocujące w naszych domkach i pokojach bez trudu dojadą tam mniej więcej w godzinę. Budowle historycznego szlaku przemysłowego są na wyciągnięcie ręki!

Zamek Książęcy (2,8 km)

Budynek w stylu gotyckim z XV w. służący jako pałac książąt zatorskich. W pierwszej połowie XIX wieku został przebudowany na klasycystyczny pałac i w tej formie istnieje do dziś. Półgodzinny spacer z naszego resortu wystarczy, aby dotrzeć do tego wspaniałego zabytku otoczonego zabytkowym parkiem. Goście nocujący w luksusowych apartamentach i pokojach mogą przenieść się dzięki temu do czasów świetności Zatoru, gdy miasto to było centrum gospodarczym i siedzibą lokalnych władców.

Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II (15,9 km)

W tym miejscu, w roku 1920 urodził się, a później wychowywał Karol Wojtyła, który mieszkał tam aż do uzyskania matury. Postać ta jest silnie związana z historią Polski w XX wieku. Nasi goście często korzystają z okazji, aby zwiedzić okoliczne atrakcje turystyczne położone niedaleko Zatoru, a Wadowice stanowią popularny cel ich wypraw. W miejscowości, w której urodził się przyszły papież, można spróbować jego ulubionego przysmaku – kremówek.

Ogród Jana Pawła II (18,4 km)

Z wieży, która znajduje się na terenie obiektu, możemy zobaczyć największy na świecie kwitnący obraz papieża Polaka. Do stworzenia obrazu niezbędne było blisko 20 tys. odpowiednio dobranych roślin. To jeden z wielu pięknych terenów rekreacyjnych dostępnych dla gości wynajmujących w naszym obiekcie domek, pokój lub apartament. Zator to wspaniała baza wypadowa dla miłośników wycieczek pieszych, rowerowych i samochodowych.

Góra Żar (36,3 km)

Żar (761 m) – szczyt w Beskidzie Małym. Posiada wyciąg narciarski czynny zimą, jak i kolejkę linową, którą dostaniesz się w mniej niż 6 minut na szczyt. Widok zapiera dech w piersiach, a fani zabytków techniki mogą przy okazji zobaczyć jedną z niewielu elektrowni szczytowo-pompowych w Polsce. Istnieje też możliwość lotu paralotnią. Z Zatoru najlepiej wybrać się tam samochodem. Na samej górze znajduje się baza gastronomiczna.

Jezioro Żywieckie (46,5 km)

Jezioro Żywieckie to zbiornik retencyjny na rzece Sole koło Żywca, położony na granicy Kotliny Żywieckiej i Beskidu Małego. Jest ono oddalone od naszego obiektu około godziny drogi autem. Zachęcamy do skorzystania z tej wspaniałej bazy rekreacyjnej, której bliskie położenie sprawia, że po dniu pełnym sportowych wyzwań można szybko znaleźć się z powrotem w wynajmowanym w Zatorze domku lub apartamencie.

Zamek w Pszczynie (41,3 km)

Zamek w Pszczynie to dawna rezydencja magnacka w Pszczynie na Górnym Śląsku, powstała w XI lub XII w., od tego czasu wielokrotnie przebudowywana. W średniowieczu własność między innymi książąt opolsko-raciborskich, książąt opawskich i książąt cieszyńskich. Budynek jest otoczony pięknym zabytkowym parkiem, który zajmuje obszar około 48 ha. Nocując w Zatorze w naszych domkach lub pokojach, warto poświęcić jeden dzień na wizytę w tym wspaniałym miejscu.

Apilandia - Interaktywne Centrum Pszczelarstwa (20,0 km)

To jedyna interaktywna wystawa w Polsce, dzięki której możemy poznać temat pszczół i tajniki ich życia. Interaktywna ekspozycja sprawia, że goście w każdym wieku z przyjemnością będą zwiedzać kolejne sale, zdobywając wiedzę na temat tych pożytecznych owadów. Zachęcamy osoby nocujące w naszych pokojach i domkach do odwiedzenia tego miejsca. Z Zatoru można dojechać tam w nieco ponad 20 minut.

Skansen w Wygiełzowie (12,3 km)

W tym skansenie zgromadzono i udostępniono do zwiedzania przykłady budownictwa drewnianego Krakowiaków Zachodnich charakterystycznego dla zachodniej części Małopolski. To położone niedaleko Zatoru miejsce to dobra propozycja dla gości spędzających urlop w naszych domkach i apartamentach do zapoznania się z lokalnymi tradycjami i architekturą. Z Zatoru można dojechać tam drogą nr 781. Podróż rowerem zajmie niecałą godzinę, a samochodem – 20 minut.

Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau (22,1 km)

Obóz Auschwitz stał się dla świata symbolem terroru i ludobójstwa. Utworzony został przez Niemców w połowie 1940 r. na przedmieściach Oświęcimia, włączonego przez nazistów do Trzeciej Rzeszy. Jest to obiekt, który powinna odwiedzić każda osoba spędzająca czas w okolicy. Ukazano w nim ważną część historii tych ziem i dramat ludności podczas II wojny światowej. Z Zatoru prowadzi tam droga nr 44, którą można pokonać w około 25 minut.

Ocena: 4.8
Na podstawie: 8 ocen

Dziękujemy za sezon 2021!

W tym roku startujemy od 1 kwietnia - do zobaczenia!

Ta strona korzysta z cookies

Korzystamy z plików cookie w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.