Energylandia (2,6 km)

ENERGYLANDIA to największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 26 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych.

Zatorland (2,1 km)

To obiekt, który w swojej ofercie posiada cztery parki tematyczne: Park Dinozaurów, Park Owadów, Park Mitologii oraz Lunapark.

Park Inwałd (17,9 km)

To miejsce, które w swojej ofercie posiada trzy strefy tematyczne, takie jak: Park Miniatur "ŚWIAT MARZEŃ", Warownia Inwałd oraz Rodzinny Lunapark.

AgroKucyk - Mini Zoo (16,3 km)

Na terenie zoo możemy spotkać zarówno zwierzęta małe, takie jak: jeżozwierz, czy szop pracz; zwierzęta duże, takie jak: alpaka, kuc feliński, kangur Benetta; oraz wiele rodzajów ptaków.

Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie (42,0 km)

Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie to hodowla żubrów, udostępniana zwiedzającym. Położona jest w Pszczynie, na terenie zabytkowego Parku Pszczyńskiego, w części zwanej „Park Zwierzyniec”

Zabytkowe osiedle górnicze Nikiszowiec (54,5 km)

Górnicze osiedle położone na południu Katowic, znajdujące się na Szlaku Zabytków Techniki, industrialnej trasie turystycznej. Od 14 stycznia 2011 roku uznane przez ROZ za Pomnik Historii.

Zamek Książęcy (2,8 km)

Budynek w stylu gotyckim z XV w. służący jako pałac książąt zatorskich. W pierwszej połowie XIX wieku został przebudowany na klasycystyczny pałac i w tej formie istnieje do dziś.

Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II (15,9 km)

W tym miejscu, w roku 1920 urodził się, a później wychowywał Karol Wojtyła, który mieszkał tam aż do uzyskania matury.

Ogród Jana Pawła II (18,4 km)

Z wieży, która znajduje się na terenie obiektu możemy zobaczyć największy na świecie kwitnący obraz papieża Polaka. Do stworzenia obrazu niezbędne było blisko 20 tys. odpowiednio dobranych roślin.

Góra Żar (36,3 km)

Żar (761 m ) – szczyt w Beskidzie Małym. Posiada wyciąg narciarski czynny zimą jak i kolejkę linową którą dostaniesz się w mniej niż 6 minut na szczyt.

Jezioro Żywieckie (46,5 km)

Jezioro Żywieckie to zbiornik retencyjny na rzece Sole koło Żywca, położony na granicy Kotliny Żywieckiej i Beskidu Małego.

Zamek w Pszczynie (41,3 km)

Zamek w Pszczynie to dawna rezydencja magnacka w Pszczynie na Górnym Śląsku, powstała w XI lub XII w., od tego czasu wielokrotnie przebudowywana. W średniowieczu własność między innymi książąt opolsko-raciborskich, książąt opawskich i książąt cieszyńskich.

Apilandia - Interaktywne Centrum Pszczelarstwa (20,0 km)

To jedyna interaktywna wystawa w Polsce, dzięki której możemy poznać temat pszczół i tajniki ich życia.

Skansen w Wygiełzowie (12,3 km)

W tym skansenie zgromadzono i udostępniono do zwiedzania przykłady budownictwa drewnianego Krakowiaków Zachodnich charakterystycznego dla zachodniej części Małopolski.

Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau (22,1 km)

Obóz Auschwitz stał się dla świata symbolem terroru i ludobójstwa. Utworzony został przez Niemców w połowie 1940 r. na przedmieściach Oświęcimia, włączonego przez nazistów do Trzeciej Rzeszy.

Ta strona korzysta z cookies

Korzystamy z plików cookie w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.