W Kleczy Dolnej, niespełna pół godziny drogi od Scandinavia Resort w Zatorze, znajduje się niezwykła ekspozycja, dzięki której można poznać szczegóły życia pożytecznych owadów i poznać tajniki powstawania miodu. Apilandia – Interaktywne Centrum Pszczelarstwa jest miejscem, w którym cała rodzina zgłębi swoją wiedzę na temat hodowli pszczół i produkcji tego słodkiego przysmaku.

Zwiedzając to miejsce, poznaje się ciekawostki związane z bartnictwem i jego historią. Interaktywne elementy wystawy pozwalają na zgłębienie tego tematu, a zastosowanie prezentacji multimedialnych jest niezwykle atrakcyjne szczególnie dla młodszych gości. Ośrodek organizuje także warsztaty pszczelarskie, podczas których uczestnicy mogą samodzielnie wykonać woskową świecę, nauczyć się rozróżniać smak różnych gatunków miodu oraz innych produktów pszczelich.

W Apilandii – Interaktywnym Centrum Pszczelarstwa można prowadzić też zajęcia szkolne z przyrody. Znajduje się tam pasieka edukacyjna, w której dzieci poznają szczegóły życia i hodowli tych owadów. Obecność przeszkolonego edukatora gwarantuje, że żadne pytanie dotyczące pszczół i ich życia nie pozostanie bez odpowiedzi.

Dla osób spragnionych relaksu dostępne jest MINI SPA, z którego można korzystać w ramach warsztatów dla dorosłych. Do zabiegów wykonywanych w gabinecie stosuje się kosmetyki na bazie miodu, który od tysiącleci stanowi ważny surowiec do produkcji preparatów pielęgnacyjnych.

Turyści zainteresowani wyrobem własnego miodu pitnego mogą wziąć udział w zajęciach miodosytnictwa, podczas których poznają historię i właściwości tego trunku oraz spróbują wyselekcjonowanych produktów rekomendowanych przez znane organizacje gastronomiczne.

Zachęcamy gości naszego obiektu noclegowego w Zatorze do udziału w uloterapii. W domkach inhalacyjnych można spędzić czas, wdychając powietrze kierowane tam bezpośrednio z ula. Terapia ta uwzględnia dobroczynny wpływ kontaktu z pszczołami na stan fizyczny i psychiczny człowieka.

Dziękujemy za sezon 2021!

W tym roku startujemy od 1 kwietnia - do zobaczenia!

Ta strona korzysta z cookies

Korzystamy z plików cookie w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.